Bloomlight w krainie Elfa

Bloomlight w krainie Elfa

Efektowne oświetlenie tworzone w studio Bloomlight trafiło do wnętrz otwartej w tym roku księgarni ELF w Bielsku-Białej. Młodzi czytelnicy odwiedzający tę księgarnię poza delektowaniem się literaturą, będą mogli otworzyć oczy swej wyobraźni za pomocą magicznego światła lamp Bloom. Połączenie bajkowej atmosfery tego miejsca z kolorami oraz urokiem lamp w krótkim czasie znalazło wielu amatorów.

Nowe życie oraz powiew świeżości wkradły się do starej, ponad 300-letniej kamienicy mieszczącej się w Bielsku Białej, przy ulicy Wzgórze 12. To wszystko za sprawą otwartej w styczniu 2010 roku księgarnio-czytelni ELF. Domowa atmosfera, kanapa w kolorze cukierkowego różu, drewniane meble, ciekawe przedstawienia, a przede wszystkim bogactwo rozmaitych książek to elementy, które spowodowały, że księgarnia ELF stała się ulubionym miejscem nie tylko najmłodszych, ale również osób dorosłych, które choć na chwilę mogą odpocząć od miejskiego zgiełku i przenieść się do krainy baśni.

Dzięki współpracy z firmą Bloomlight, wszystkie walory tego miejsca zostały wzbogacone o kolejny bardzo ważny szczegół – oświetlenie. Studio Bloomlight to projekt, który już w nie jednym wnętrzu buduje atmosferę magii oraz niezwykłego ciepła. Ciekawe oświetlenie, a bez wątpienia lampy Bloomlight takimi są, stanowią element wnętrza, który w zasadzie jest zarówno uzupełnieniem, jak i jego podstawą. Chcąc zbudować wyjątkową atmosferę miejsca potrzeba jest czegoś naprawdę oryginalnego, i tak było w przypadku księgarni ELF. „Przy tworzeniu naszej czytelni z wielką pomocą przyszła firma Bloomlight ze swoimi bajkowymi lampami. Kolorowe lampy wykonane ręcznie oraz refleksy na ścianach, które od nich pochodzą to wszystko sprawiło, że wnętrze księgarni zyskało dodatkowy blask. Odwiedzający nasze miejsce klienci duzi i mali z wielką przyjemnością przeglądają ciekawe nowości pojawiające się na rynku wydawniczym, jak i przyglądają sie wspaniałemu oświetleniu, które powoduje, że w tym niecodziennym wnętrzu czujemy się domowo. Skąd wziął się pomysł na współpracę? Z przyjaźni. Dobrze, jeśli ludzie o podobnym widzeniu świata mogą sobie wzajemnie pomagać, robi się wtedy cieplej i dobra atmosfera udziela się innym.” – mówi Agnieszka Węgrzynowska, pomysłodawczyni i właścicielka ELFa.

Tak właśnie bielska księgarnia stała się kolejnym miejsce, gdzie można nacieszyć oczy wyjątkowym oświetleniem firmy Bloomlight.

Bloomlight to spontaniczny projekt, który trwa już od 2004 roku. To połączenie przedsiębiorczości z kreatywnością ludzi, którzy mają niekonwencjonalne pomysły. Lampy harmonijnie komponują się ze stylowymi meblami i antykami nie tylko w zaciszu domowym, ale również są efektownym elementem oryginalnych wnętrz restauracji, hoteli czy piwnicznych winiarni i klubów.
tekst: Benefit Media